تبلیغات

کلمات جادویی که کودکتان نیاز دارد بشنود

کلمات جادویی که کودکتان نیاز دارد بشنود

به گزارش اولی ها: سال هاست که نوشتن نامه رسمی قدیمی شده اما نوشتن نامه و آوردن کلمات روی کاغذ، حسی کاملا متفاوت از خواندن یک پیام در موبایل یا تبلت به خواننده می دهد.

کلمات جادویی که کودکتان نیاز دارد بشنود

کلمات جادویی که کودکتان نیاز دارد بشنود

نامه نوشتن برای فرزندتان می‌تواند راهی عالی برای صحبت با او باشد اما اگر شما صحبت کردن را ترجیح می دهید می‌توانید تنها با او صحبت کنید. نامه یا حرف زدن فرقی ندارد، ولی مطمئن شوید این ۸ کلمه را در حرف هایتان می گنجانید:

عشق

مطمئنا شما می‌خواهید به فرزندتان بگویید چه حسی به او دارید. حتی اگر هر روز به او می‌گویید دوستت دارم، گنجاندن این کلمه در نامه‌تان یا تاکید دوباره به آن در حین صحبت‌تان می‌تواند بسیار تاثیر گذار باشد. برای مثل می‌توانید کی از جملات زیر را در نامه‌تان بنویسید:

خیلی سخت است که مقدار عشقم به تو را توصیف کنماینکه والد تو باشد یکی از بزرگ‌ترین هدیه‌های زندگی من بودهرگز هیچ چیزی وجود نخواهد داشت که بتواند احساس من به تو را تغییر دهدمتوجه شدن

هنگامی که برای کودکتان نامه می‌نویسید، برای او بنویسید که اخیرا متوجه چه تغییراتی در او شده‌اید. آیا بزرگ‌تر شده است؟ کدام یک از خصوصیات اخلاقی خوبش در حال رشد است؟ برای مثال:

از دست و دل بازی پسرتان نسبت به دیگر خواهر و یا برادرانش بنویسیدبه محبتی که دخترتان در برخورد با دوستانش نشان می‌دهد اشاره کنیدو یا به او بگویید که خیلی خوب با دوران بلوغش رو به رو شده استلذت بردن

به او بگویید که از انجام چه کارهایی کنار او لذت می‌برید. این برای کودک‌تان بسیار ارزشمند خواهد بود و وقتی کودک در سال های بعد دوباره نامه شما را می خواند احساس خوبی به او خواهد داد. مثلا بنویسید:

بازی کردن با توبا هم آشپزی کردنبا هم کتاب خواندنافتخار

وقتی دارید راجع به مواردی که به فرزندتان افتخار می‌کنید صحبت می‌کنید، آنها را کاملا واضح بیان کنید. این چیزی است که همه ما آرزوی شنیدنش را داریم و این کلمات کودک را تغذیه خواهند کرد، به خصوص چند سال بعد که دوباره این نامه را بخواند. برای مثال به او بگویید به این چیزها در مورد او افتخار می‌کنید:

روابط عالی که با دیگران برقرار می‌کندپیشرفت‌های تحصیلی یا شغلی‌اشاستعدادش در زمینه ورزش یا هر زمینه دیگریگرامی داشتن

در هر نامه‌ای که به فرزندتان می‌نویسید یک خاطره زیبا که برای شما بسیار خوشایند بوده را یادآوری کنید. این تعریف کردن خاطره می‌تواند تاثیر بسیار بیشتری، نسبت به مستقیم گفتن چیزی که می‌خواهید بگویید، بر فرزندتان داشته باشد. در این حالت کودک حرف شما را بهتر به خاطر می‌سپارد. مثلا شاید بخواهید بنویسید:

خاطره یک سفرچیزی که از او دیده‌اید و هیچ وقت فراموش نمی‌کنیدخاطره‌ای از زمانی که برای اولین بار متوجه شدید فرزندتان در زمینه خاصی بزرگ و عاقل شده استامید و آرزو

در نامه‌تان قسمتی را هم به آرزو کردن و بیان کردن امیدواری‌تان اختصاص دهید. مثلا می‌توانید بنویسید:

امیدوارید فرزندتان بتواند رابطه‌های دوستانه و خوبی برقرار کندامیدوارید فرزندتان استعدادها و توانایی‌هایش را ببیندامیدوارید که او آرزوهایش را دنبال کندباور

نوشتن نامه فرصت خوبی برای به اشتراک گذاشتن اطمینانی که به فرزندتان دارید، با او است. برای مثال ممکن است بخواهید این موارد را با فرزندتان در میان بگذارید:

باور دارید آینده‌ای روشن در انتظار او استتعریف کردن داستان‌هایی آموزنده که برای خود شما در طول زندگی پیش آمده استقول

این مورد می‌تواند اندکی گمراه کننده و سخت باشد. موارد زیادی هستند که شما نباید به کودک‌تان قول بدهید چون ممکن است قابل انجام نباشند. مثلا می‌توانید در این مورد اینگونه بنویسید:

من قول می‌دهم هر اتفاقی هم که بیوفتد، همیشه تو را دوست داشته باشممن به تو قول می‌دهم همیشه به حرف‌هایت گوش کنممن قول می‌دهم برای انجام هر کاری احساسات تو را هم در نظر بگیرم و سعی کنم اتفاقات را از زاویه دید تو ببینمهمچنین بخوانید: مشکلات روحی شایع در نوجوانان

loading...

loading...

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار