عیادت ‌‌تولیت آستان قدس از ‌مداح آیینی کشور

اتاق خبر عارف نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی تولیت آستان قدس رضوی(ع) از سید رضا مؤید‌ مداح و شاعر پیشکسوت آیینی کشور عیادت کرد و از خداوند متعال برای این شاعر ارزشمند کشورمان آرزوی سلامتی کرد.
سید رضا مؤید سال ۱۳۲۱ در مشهد مقدس دیده به جهان گشود و تحصیلات مقدماتی را در مکتب‌خانه‌ پشت سر گذاشت. علاقه او به شعر باعث شد که خیلی زود سراغ دیوان‌های قدیمی برود و لذت شعر کهن به‌ویژه اشعار حافظ را در نوجوانی تجربه کند.
گسترده‌تر شدن علاقه‌اش، او را به کتابخانه آستان قدس رضوی رساند و ساعت‌ها مطالعه دیوان‌های مختلف در جوار حضرت رضا ــ علیه السلام ــ را به او هدیه داد. دوازده‌سالگی خود را پشت سر می‌گذاشت که نخستین شعرش را سرود و حسن مطلعی شد برای پرواز در آسمان روحانی شعر.
صفا و صمیمیت بارزترین ویژ‌گی اخلاقی سید رضا مؤید است و با نگاهی اجمالی به اشعار وی می‌توان این صفا و صمیمیت را در سروده‌هایش نیز به‌تماشا نشست. اشعار مؤید بدون تکلف و رها از چارچوب‌های مصنوعی است و با همه سادگی‌اش در نگاه اول لذتبخش می‌شود. آن‌گونه که خود مؤید می‌گوید با عنایت حضرت علی‌بن موسی الرضا(ع) مضامین سروده‌هایش همه ریشه در آیین و مذهب دارند؛ چنین است که برای مخاطب، این اشعار چون بیان اعتقادات و درونیات شاعر هستند و از دل برمی‌آیند، بسیار دلنشین می‌شود. نکته‌ای که در خوانش اشعار او باید در نظر گرفت این است که نباید در آثار مؤید دنبال فرم و اتفاقات زبانی متفاوت باشیم؛ بلکه می‌بایست از مضامین، عاطفه و احساس، طنین کلام، هم‌ذات‌پنداری و… در شعرهای او لذت برد.
 
منبع:تسنیم